تکنولوژی های جام جهانی – پرداخت بدون تماس

تکنولوژی های جام جهانی – پرداخت بدون تماس

در سال های اخیر به جرات میتوان گفت که جام جهانی فوتبال به بزرگترین نمایشگاه نوآوری های مختلف تبدیل شده است،یکی از این نوآوری ها “پرداخت بدون تماس” (Contactless Payment) است.

این شیوه خرید شاید در کشور ما خیلی شناخته شده نباشد ، اما در سطح دنیا خیلی از مردم  – به ویژه در کشور های پیشرفته تر – در حال استفاده از آن هستند.

“پرداخت بدون تماس” معمولا برای جاهایی با هزینه مشخص استفاده میشود . با استفاده از دستبند ها یا استیکر های مخصوصی که به حسابهای دبیت یا اعتباری متصل هستند و در اختیار مشتری قرار داده می شود، و همینطور اپلیکیشن های مخصوص این کار ،این نوآوری کار پرداخت را سریع و راحت میکند.یک چیپ در داخل دستگاه ها و همینطور آنتن به کاربر امکان می دهد که با نزدیک کردن مچ بند ،کارت یا ساعت هوشمند خود به دستگاه دریافت کننده پرداخت را انجام دهند.برخلاف پرداخت های ” موبایلی ” که به اتصال وا فای نیاز دارند شیوه “بدون تماس” بر پایه تماس نزدیک فیزیکی کار می کنند.

 

خیلی از کاربر ها معتقدند که این شیوه حداقل دو برابر سریع تر عمل می کند ، چون شما نیاز به وارد کردن هیچگونه پین کد یا گذرواژه ای ندارید.

در جام جهانی 2018 روسیه ، شرکت ویزا (Visa) حامی رسمی فیفا در این مسابقات ، ” پرداخت بدون تماس ” را در 12 استادیوم راه اندازی کرد .”کریس کرتین” مدیر برندینگ و خلاقیت بازار شرکت ویزا ، قبلا گفته بود که 20 درصد کل انتقالات مالی رو در روی ویزا در کل جهان از طریق ” پرداخت بدون تماس ” انجام میشود .

کریس کرتین : “ما می دانستیم که تماشچیان جام جهانی به عنوان یک رویداد واقعا فراگیر با “پرداخت بدون تماس آشنا هستند و انتظار پرداختهای سریع و بدون مشکل در استادیوم ها را دارند ، بنابراین در 12 استادیوم در روسیه روی اخرین تکنولوژی های پرداخت بدون تماس کار کردیم ، تا مطمئن بشویم که تماشاچیان به لطف سرعت و سهولت این شیوه پرداخت می توانند وقت کمتری برای ورود به استادیوم صرف کنند و در عوض زمان بیشتری روی اتفاقات داخل زمین تمرکز کنند”

بنا بر آمار ارائه شده بیش از نیمی از پرداخت های داخل استادیوم در روز افتتاحیه توسط ” پرداخت بدون تماس ” انجام شد.این تجربه نشانگر آنست که جام جهانی یک رویداد ایده آل برای آزمایش کردن نوآوری هاست.

منبع : www.techrepublic.com

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو