سئو چیست ؟

سئو چیست ؟

سئو چیست ؟ سئو (Seo) یا بهینه سازی برای موتور های جستجو به مجموعه عملیاتی گفته می شود که سایت شما را با استاندارد های موتور های جستجو بهینه می کند .
عوامل بسیاری در سئوی سایت تاثیر داشته از جمله نحوه متن های بکار رفته و کلمات کلیدی موجود در آن ، لینک های ورودی به سایت شما و.. که هر یک از این ها برای بهبود رتبه شما در موتور های جستجوی تاثیر می گذارند .

سئو فقط مربوط به موتور های جستوجو نیست و یکی دیگر از فاکتور های مهم آن مناسب بودن سایت برای بازدیدکنندگان است .

معرفی سایتتان با موتور های جستجو

سئو
بیش تر کاربران مطالب و سوالات مورد نظرشان را از طریق موتور های جستجو مانند گوگل ، بینگ و یاندکس جستجو می کنند و اکثرا هم به نتیجه مطلوب خود می رسند . بنابراین متوجه اهمیت سئو و حضور وبسایتتان در بین نتایج خواهید شد و اینکه چقدر همانند تبلیغات اینترنتی با هزینه کمتر ، دیده می شود .

سئوی on-page و off-page

موتور های جستجو از ربات های خزنده برای بدست آوردن اطلاعات از سایت شما استفاده می کنند. ربات های خزنده به دنبال فاکتور های مشخصیکه قبلا برایشان تایین شده در وبسایت هستند . ما باید مطالب و محصولات خود را مطابق با استاندارد های آن ها تهیه کنیم تا مطالبمان به خوبی دریافت شده و در موتور جستجو نمایش داده شوند .مجموعه اقداماتی که درون سایت برای سئو انجام می دهیم on-page seo یا سدوی داخلی نامیده می شوند.اعمالی از قبیل بهینه سازی تصاویر ، تولید محتوای مناسب ، افزایش سرعت لودینگ صفحه و از این قبیل کار ها به عنوان سئوی داخلی شناخته می شوند.
در مقابل off-page seo نیز به فعالیت های خارجی وبسایت برای کسب رتبه بهتر گفته می شود . مهم ترین فعالیت در این بخش کسب بک لینک برای سایت است .هر وبسایت خارج از وبسایت شما که لینکی به سمت شمار ارسال کند بک لینک محسوب می شوند و تاثیر مثبتی برای شما در سئو و ایندکس شدن مطالب در موتور های جستجو دارد .از جمله فعالیت هایی که در زمینه کسب بک لینک می توانید انجام دهید تبادل لینک با سایر سایت ها ، خرید بک لینک ، انتشار مطالب در انجمن های معروف ، فعالیت در شبکه های اجتماعی و .. همه این موارد در کسب بک لیک های با کیفیت به شما کمک خواهند کرد .

سئوی کلاه سفید و کلاه سیاه

استفاده از تکنیک های سئو مطالب با قوانین موتور های جستجو باری کسب رضایت کاربران و رتبه مناسب در موتور های جستجو را سئوی کلاه سفید می گویند . معمولا زمان رسیدن به هدف در سئوی کلاه سفید طولانی تر اما پایداری آن بیش تر است .
در مقابل استفاده از ضعف های موتور های جستجو و رعایت نکردن اصول مهم در جذب کاربران برای رسیدن به هدف دلخواه در کمترین زمان را سئوی کلاه سیاه گویند . گوگل همواره از الگوریتم های جدید برای مقابله با این نوع سئو استفاده می کند و سایت های خطا کار را جریمه می کند .

سئو

سئو چیست ؟

به طور کلی میتوان سئو را اینگونه تعریف کرد :
سئو به مجموعه فعالیت هایی برای مناسب سازی مطالب و وبسایت برای کاربران و کسب رتبه بهتر در موتور های جستجو و جذب بازدید کنندگان بیش تر برای سایت است .

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو