وبسایت چیست و چگونه یک وبسایت بسازیم؟

وبسایت چیست و چگونه یک وبسایت بسازیم؟

وبسایت چیست و چگونه وبسایت بسازیم؟

وبسایت چیست :سایت یا وبسایت (Website) یک یا مجموعه ای از صفحه های با محتوای متنی ،صوتی یا تصویری و.. می باشد که بر روی یک کامپیوتر میزبان به نام سرور قرار دارد .

شبکه جهانی وب که شاید شنیده باشید از مجموعه ی همین سرور ها تشکیل می شود که هر کدام یک یا چندین وبسایت را درون خودشان دارند . در واقع به مجموعه ای از صفحات که در یک مکان خاص در اینترنت وجود دارد وبسایت می گویند .


این مطلب را بخوانید : سرور چیست و چگونه اطلاعات را نگه داری می کند ؟


حال که تا حدودی به پاسخ سوال وبسایت چیست رسیده اید شاید برایتان سوال پیش بیاید که وب سایت ها و سرور های متعددی که در شبکه جهانی وجود دارند چگونه از هم متمایز می شوند.

پاسخ به این سوال ساده است ، به وسیله نام . همانگونه که هر انسان با نام و شماره ملی از دیگر انسان ها متمایز می شوند ، هر سرور  و وب سات هم به وسیله یک کد شناسایی که به اصطلاح آپی   (IP) می گویند از دیگر سرور ها متمایز می شود .


این مطلب را بخوانید : دامنه چیست و چگونه یک دامنه ثبت کنیم ؟


سرور ها برای اینکه اطلاعات سایت ها را در خود نگه دارند نیاز به فضایی دارند که به آن هاست گفته می شود .بنابراین شما نیاز به خرید یک هاست دارید تا اطلاعات سایتتان  را بر روی آن ذخیره  شوند .

اطلاعات وبسایت چگونه بر روی سرور ذخیره می شوند ؟

همانند کامپیوتر شخصیتان که فایل ها را در درایو های مشخص ذخیره می کنید تا به راحتی به آن دسترسی داشته باشید سرور ها هم اینگونه هستند .

شما یک فضای مشخص و با یک نام ( نام دامنه سایتتان ) مشخص در سرورتان دارید و اطلاعات سایتتان که بر پایه Html می باشد بر روی آن ها ذخیر می شوند.

بنابراین برای راه اندازی یک وب سایت مراحل زیر باید انجام شوند :

1 انتخاب یک  شرکت هاستینگ معتبر و خرید هاست

2 خرید دامنه ( میتواند از همان شرکت هاستینگ باشد )

3 –  اتصال دامنه به هاست

4 – طراحی سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا ( وردپرس ، جوملا و .. ) یا کد نویسی

 

اگر با مرحه 4 یعنی طراحی سایت آشنایی ندارید بهتر است این کار را به شرکت های طراحی سایت همانند گیلدا تک و دیگر سایت هایی که در این زمینه فعالیت دارند بسپارید .

نکته : حتما سعی کنید که سروری انتخاب کنید که شناخته شده باشد و از سابقه خوبی برخوردار باشد .

در اینجا این آموزش به پایان رسید امیدوارید مطالب را به خوبی درک کرده باشید  و چنانچه جایی برایتان مفهوم نبود از قسمت نظرات سوالتان را بپرسید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو